В Запорожье “детский” волонтер ругает власть за семейный дом

Поделитесь этим в соц. сетях:

Речь идет о детском доме семейного типа в поселке Тепличном, куда на днях заселили семью, которая воспитывает десятерых детей.

“Велика запорізька сім’я Дмитрієвих отримала новий просторий будинок, де є все необхідне для комфортного проживання – від меблів і техніки до дитячого та спортивного куточка. А поруч – дитсадок, школа, лікарня та зупинка громадського транспорту.

Зараз Олександр і Надія Дмитрієви виховують 10 дітей віком від двох до 16 років. В цілому ж вони стали батьками вже для 18 хлопців і дівчат!” – написал на официальной странице в Facebook мэр Запорожья Владимир Буряк.

“Дом слишком большой, похож на государственное учреждение, а денег на его возведение ушло столько, что хватило бы на четыре “семейных интерната”, – парирует запорожский волонтер, глава благотворительного фонда “Счастливый ребенок” Альберт Павлов.

“Позитив в одному: держава стала серйозно вкладати в розвиток інфраструктури для дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). На цьому позитив закінчується.

Будівництво ДБСТ обійшлося в суму понад 12 млн грн. і затягнулося на чотири з половиною роки. Витрати на охорону під час будівництва – близько 200 тисяч, на коригування проекту – понад 100 тисяч. При цьому не можна сказати, що всі роботи вже завершені. За цю суму можна було б придбати від 2 до 4 готових будинків в більш комфортних районах, ніж селище Тепличне. Благодійні фонди також будують такі будинки, і зазвичай будівництво будинку для однієї сім’ї обходиться від двох до чотирьох разів дешевше, ніж це робить держава. Вже чотири роки в будинку могла б жити сім’я.

Незрозуміло, чому вирішили будувати будинок настільки величезної площі – 510 кв. м, адже навіть за рекомендаціями Мінсоцполітики для ДБСТ і малих групових будинків достатньо площі в 270 кв. м. З особистого досвіду: навіть 200 квадратів буває багато. Великий розмір будинку викличе великі витрати на його утримання і ремонт.

…Міська влада могла б замість одного ДБСТ створити 3-4 сімейних будинки або просто заощадити як мінімум 6 млн грн. До речі, багато ДБСТ в Запорізькій області досі туляться у власних будинках або квартирах.

Коли ж, нарешті, громада міста та області і самі прийомні сім’ї та ДБСТ почнуть контролювати дії влади, а не просто безропітно приймати такі божевільні “подарунки” за рахунок бюджету? Чи є шанс поспілкуватися з тими, хто приймав рішення про таке будівництво?” – задает риторический вопрос Альберт Павлов.

Читайте по теме:

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

В Мелитополе умерла пострадавшая в ДТП девушка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *