Новый губернатор Александр Старух стал «не солдатом» уже другого президента

Поделитесь этим в соц. сетях:

На днях Александр Старух официально назначен главой Запорожской областной администрации. «Гвозди» решили напомнить, каким было первое вхождение Александра в реку местного губернаторства.

Ниже – интервью Александра Старуха от 2008 года с редактором газеты «Суббота плюс» Богданом Василенко. В нем можно отлично увидеть, что господин Старух не любит прямых ответов, умеет хитрить и опасается брякнуть то, за что получит «по шапке» от начальства. Более того, он может даже отказаться от своих слов, если считает их недостаточно «обтекаемыми».

В дальнейшем у автора этих строк было еще несколько плотных разговоров с Александром во время выборов народных депутатов в 2012 году. Тогда кандидат от «БЮТ» («Батькивщины») не стал вести даже предварительные переговоры о выдвижении единого кандидата, фактически отдав победу на округе Владимиру Кальцеву. Так что идеология у Александра отступает на второй план, когда речь идет о «договорняках» начальства.

Владимир Зеленский может не сомневаться в лояльности господина Старуха – пока тот занимает должность, естественно. Однако на яркие прорывы в жизни региона рассчитывать не приходится – интриган и текхнократ пока не показал себя локомотивом ярких действий и заметных внедрений.

Нет, он не солдат президента

Наш губернатор – удивительный человек. На работу ходит пешком и без охраны, работает много, в использовании должности на благо себя и знакомых не замечен. Живет в обычной запорожской квартире, личным автомобилем не пользуется, громкими словами не разбрасывается. Странно, но создается впечатление, что Александр Старух приехал в Запорожье работать. Ну, и заниматься политикой – не без этого. Мы с господином Старухом встретились в районе Крытого рынка, где находится его квартира. Немного опоздав, Александр Васильевич появляется в людском потоке, переходит улицу на зеленый сигнал светофора. Затушив сигарету «Captain Black», он приступает к общению. С Александром Старухом, как с примерным госслужащим, мы разговариваем по-украински.

Інший президент буде у 2016 році.

–  Олександру Васильовичу, ви людина Ющенка, Балоги чи Президента?

–  І що це означає?

–  Якщо виберуть іншого президента, ви згодні залишитися губернатором?

–  Якщо – це якщо. Але якщо це станеться, голови державних адміністрацій згідно з законодавством напишуть заяви про звільнення.

–  У вас буде бажання працювати з новим президентом, не Віктором Ющенком?

–  Це можна буде обговорювати у 2016 році.

–  Хто вас запросив до Києва?

–  Анатолій Медвідь, на той час керівник Головної служби регіональної та кадрової політики Секретаріату Президента.

–  І як він знайшов такого молодого здібного службовця?

–  У 2004 році я був заступником керівника запорізького штабу кандидата в Президенті України Віктора Ющенко з інформаційно-аналітичної роботи, постійно їздив по Україні, спілкувався з людьми.

І того не казав, і цього не казав

–  Якщо б вас змусили залишити політику, у який вид бізнесу ви пішли б?

–  Зараз вже не ті часи, коли люди кидали свою роботу та йшли в бізнес, щоб прогодувати сім’ю. Тому я сподіваюсь, що й надалі матиму можливість займатися тим, що мені подобається. Але щодо бізнесу – що мені не дано, те не дано.

–  Чи можна вас назвати «політично нейтральним» службовцем?

–  На мою думку, чиновники мають буди політично нейтральні і просто виконувати свою роботу згідно з законами. Шо до мене – намагаюсь бути таким.

–  Тобто в побудові осередків різних партій ви участі не берете?

–  Сказати що я не цікавлюсь життям партій, не можна. Ми постійно зустрічаємося з різними партіями, спілкуємося. Специфіка роботи голови ОДА полягає в урахуванні того факту, що у нас багато партій і всі вони різні.

–  Трохи більше, ніж 100 днів тому вас призначили на посаду губернатора. Тоді я трохи іронізував над вашим вступним словом. Не дуже воно було конструктивне – на мій погляд…

–  Що саме?

–  Наприклад, приєднання Енергодару до атомної…

–  Ні, я не міг такого казати.

–  Але в мене запис є, Олександре Васильовичу!

–  Може, це і було в одному з виступів і треба конкретизувати, щоб не було «зіпсованого телефона»…( насправді, тоді губернатор просто перелічив свої головні завдання на посаді – там була і боротьба зі стихійними лихами, які обов’язково мають статися в області внаслідок глобального потепління, і те саме приєднання Енергодару до атомної станції – без будь-яких пояснень – Б.В)

–  Під час свого вступного слова ви назвали свої першочергові завдання. Наприклад, знайти 250 мільйонів гривень на мости.

–  То не я казав, то Євген Григорович (Карташов, мер Запоріжжя – Б.В)

–  Точно ви казали!

–  От журналісти! (сміється). Тільки що – вони зразу ловлять! Насправді, є один пріоритет – держава має бути державою. І державні органи не повинні перетворюватися на бізнес-структури. От тоді буде більше порядку і прозорості. Значить, і людям буде легше жити.

Мости коштують вже більше 4 мільярдів

–  Загальні фрази – то дуже добре. Але хотілося б почути ваші «місцеві» задачі по вирішенню проблем Запоріжжя і області.

–  Місцеві проблеми випливають щоденно і щоденно вирішуються. Щодо раніше згаданих мостів – обласна виконавча влада докладає максимум зусиль для продовження фінансування їх будівництва. Хоча вартість цього будівництва постійно зростає. Так, ми вчора направили документи до Києва, і в них згадано, що нові мости обійдуться більше, ніж в чотири мільярди гривень. Хоча початкова вартість, як ви пам’ятаєте, була майже у 2,5 рази меньша. Але якщо ми почали мости будувати – їх треба будувати.

–  Тобто головне – процес!

–  Ні, головне – результат. Якщо держава вклала гроші – великі гроші, то діватись вже нікуди. А довгобудів в Україні і без запорізьких мостів вистачає.

«На одяг уваги не звертаю»

–  До якої школи ходять ваші діти?

–  До звичайної школи. Донька ходить у школу, де я колись вчився, а син – де вчилася моя дружина. Я не прихильник приватних шкіл, хоча вони, звісно, мають право на життя. Я вважаю, що діти повинні ходити в нормальну школу разом з іншими дітьми і жити нормальним звичайним життям, щоб формувалась нормальна психологія.

–  Колись ви сказали що вдягаєтесь у недорогі костюми за дві тисячі гривень…

–  Я на одяг особливої уваги не звертаю і за відомими марками не женуся. Головне, щоб він був чистий і випрасуваний.

–  І останнє питання: скільки ви думаєте пробути губернатором?

–  Я таким питанням не задаюсь. Я ж державний службовець. Прислали на цьому місці працювати – скільки буду, стільки і буду.

–  Солдат Президента! (Євген Червоненко полюбляв так себе називати – Б.В.)

–  Ні!!! (хором з прес-секретарем).

К сожалению, Александр Старух ушел от ответа на вопрос о его отношении к народному депутату от БЮТ, запорожцу Сергею Соболеву. Как известно, именно под началом Соболева в запорожском штабе «Нашей Украины» нынешний губернатор начинал свое восхождение по карьерной лестнице.

Беседовал Богдан Василенко

(газета «Суббота плюс от 18.09.2008)

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

В Запорожье на "Космосе" замерзают жильцы дома (видео)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *