Мэр Запорожья – лидер антирейтинга “Враг прессы”

Поделитесь этим в соц. сетях:

Запорожский городской голова Владимир Буряк и народный депутат Украины от “Слуги народа” Никита Потураев возглавили антирейтинг “Враги прессы”-2021: первый – региональный, второй – национальный. Во враги прессы также зачислили главу Запорожского облсовета Елену Жук.

Об этом на своей странице в Facebook сообщил глава Национального союза журналистов Украины (далее – НСЖУ) Сергей Томиленко.

Десятеро посадовців, політиків та підприємців увійшли до цьогорічного антирейтингу «Вороги преси», який затвердила Національна спілка журналістів України. Антирейтинг на національному рівні очолив народний депутат Микита Потураєв за адвокатування законопроекту «Про медіа» та «ігнорування зауважень журналістської спільноти до законодавчих ініціатив». П’ятірку регіонального списку «Ворогів преси» очолив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк через закритість міської влади від журналістів, яка призвела до публічних протестів працівників ЗМІ.

В НСЖУ считают, что такой “хит-парад” поможет перевоспитать “антилидеров”. Кстати, оглашение результатов проводится в канун Всемирного дня свободы слова, отмечаемого 3 мая.

«Вороги преси» – це ті, хто прагне зменшити роль і вплив окремих журналістів та ЗМІ в цілому на суспільні процеси, використовуючи при цьому будь-які способи: тиск, цензуру, погрози, залякування, блокування, обмеження доступу на події, репресивне законодавство, Політики чи представники бізнесу можуть пишатися своєю владою і хвалитися статками, а при цьому увійти в історію як вороги свободи слова та журналістів”, – говорит Сергей ТОмиленко.

Врагами прессы назвали еще несколько известных публичных личностей.

Серед цьогорічних «Ворогів преси» на національному рівні також: голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк (регулятор звинувачується у політичній залежності та вибірковому застосуванні повноважень), російсько-український бізнесмен Павло Фукс (намагається збанкрутувати ЗМІ, які публікують матеріали проти нього, зокрема, видання «Обозреватель»), адвокат Павло Барбул (ініціював кримінальне провадження, в забезпечення якого Печерський суд зобов’язав інтернет-провайдерів заблокувати доступ до більш ніж 12 інтернет-сайтів, зокрема, видання «Главком» та «Апостроф») та нардеп Ілля Кива (за хамство та погрози на адресу журналістів).

В региональные враги прессы попали также председатель Запорожского облсовета Елена Жук и начальник юридического управления Запорожского облсовета Егор Мороз.

На регіональному рівні до «Ворогів преси» віднесено за ліквідацію єдиної україномовної обласної газети «Запорізька правда» голову Запорізької облради Олену Жук та начальника юридичного управління Запорізької обласної ради Єгора Мороза, міського голову Тростянця на Сумщині Юрія Бову (тиск на комунальну ТРК) та Печенізького селищного голови на Харківщині Олександра Гусарова (тиск на газету «Печенізький край»).

Детали в НСЖУ обещают изложить 30 апреля.

Читайте еще:

Запорожская область по всем показателям в “красной” зоне карантина – глава ОГА

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

Директор КП «Запорожрынок» Олег Коломоец: На рынках будет порядок, честные правила для всех, без нелегальных схем

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *