Глава Запорожской полиции, обвиняемый в разгоне Евромайдана, спустя семь лет вернулся в город

Поделитесь этим в соц. сетях:

Бывший глава милиции Запорожской области Владимир Серба (на верхнем фото), обвиняемый в разгоне мирного митинга в январе 2014 года, спустя семь с половиной лет появился на заседании Жовтневого районного суда. Экс-начальник областной полиции был в розыске с 2015 года. 

Об этом на своей странице в Facebook пишет адвокат Елена Яркина.

Бувший очільник міліції Серба Володимир Іванович, переховувася від правосуддя, він був одним із підозрюваним, а згодом і обвинуваченим разом із О.Пеклушенко та В.Межейко. А 01.07.2021 року Серба раптово з’явився на судовому засіданні в Жовтневому районному суді Запоріжжя.

Владимир Серба предоставил суду поистине фантастические объяснения своего отсутствия в Украине и неявки на заседания. Все это время, начиная с 2015 года, он… ее знал об уголовном деле в свой адрес. Узнал – и то случайно – в 2020-м, но тогда мир уже “накрыл” коронавирус, и было не до вояжей.

Украинский паспорт экс-глава полиции области не предъявил, только заграничный. На вопрос: “Куда делся украинский?”, Владимир Серба ответил, мол, в России потерялся.

З’явився на судовому засіданні Серба В. не один, а у супроводі адвоката із Дніпра, та на своє виправдання пояснив причини своєї неявки у судові засідання на протязі 7,5 років тим, що він не переховувася за межами України, а просто не знав про кримінальне провадження відносно нього.

До того ж він раптово дізнався у березні 2020 року про цей факт, але з’являтись до суду не бажає через боязнь підхопити короновірус. А адвокат не міг з’являтись до суду через свою хворобу.

Владимир Серба, как сообщили в Александровском отделении полиции Запорожья… в розыске не числится, поэтому задерживать его они не имеют права.

Прокурорами прокуратури Запорізької області в судових засіданнях надавалися процесуальні документи, що підтверджували перебування Серби В.І. у всеукраїнському та міжнарожному розшуку.

Перед початком судового засідання, в місцевому відділку поліції пояснили, що Серба В.І. не перебуває в жодній базі осіб, що розшукуються, тому затримати особу, поліціянти не мають підстав. Яким чином, Серба, який розшукується з 19.02.2015 року вільно перетинав кордон, залишається загадкою.

Удивляет неосведомленность запорожской полиции: Владимир Серба в базе числится, причем в самой “центральной” – МВД Украины.

Как бы там ни было, Владимира Серба отпустили под личное обязательство. В случае нарушения правил подсудимого могут оштрафовать – аж на целых три тысячи гривен.

У разі порушення умов особистого зобов’язання, до Серби В.І суд може застосувати штраф від 463,50 грн до 3708,00 грн.

Решение суда язвительно прокомментировал участник Евромайдана, запорожский блогер Юрий Гудыменко. Юрий ныне проживает в Киеве.

Сотні людей було побито. Мені всього-навсього мент зламав дубинкою два пальці на руці. У порівнянні з тим, що робили з іншими, як пробивали голови – це мізер. Ні про що. Людина, яка тоді керувала ментами – Володимир Серба, генерал-майор міліції. Після перемоги Майдану він втік. Його було проголошено у розшук.

В тому числі міжнародний. Вчора він повернувся у Запоріжжя. У суді, за повної підтримки прокурорів, йому повідомили, що він може бути вільний. Відпустили під особисте зобов‘язання.

Під «чесне слово». Бо він сказав в суді, що не знав, що його в чомусь звинувачують. І все. А потім дізнався, але був коронавірус. А паспорт загубив в Росії. І це все. І його відпустили.

Напоминаем историю вопроса

26 января 2014 года митинг в поддержку Евромайдана, проходивший на площади перед Запорожской ОГА, был жестоко разогнан милицией и титушками – их, по слухам, везли даже из Ростовской области России. Пострадали или были задержаны многие митингующие. Владимир Серба стал одним из главных подозреваемых. Чуть позже он скрылся – предположительно на территории России.

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

В Кирилловке курортник заплыл на два километра от берега - пришлось спасать

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *